Blog

Blog | TeltoCharge.cz
Článek:

S nárůstem počtu domácností vybavených fotovoltaickými elektrárnami (FVE) se stále více lidí setkává s problémem přebytků vyrobené elektřiny, zejména v letních měsících, kdy je výroba energie na vrcholu a spotřeba může být minimální.

Článek:

Evropský parlament rozhodl, že fotovoltaické elektrárny budou od roku 2025 povinné na všech nových komerčních a veřejných budovách. Od roku 2029 pak budou muset mít fotovoltaiku i všechny nově postavené rodinné domy.

Článek:

V roce 2023 Česká republika zažila velký boom, který se týkal zejména podpory ve formě dotací na pořízení tepelného čerpadla. Rokem 2024 se otevřela nová kapitola energetického sektoru, která s sebou přinesla nečekané komplikace.

Článek:

Technologie se neustále vyvíjí a elektromobily se stávají stále populárnější pro mnoho lidí. Jednou z inovativních myšlenek je možnost nabíjení elektromobilů čistě z energie fotovoltaické elektrárny.

Článek:

Již tento týden se otevřou brány k jedinečné příležitosti zažít všechny naše inovativní technologie přímo na vlastní kůži. Ve spolupráci s firmou HT Wood představíme moderní koncept chytrého a soběstačného bydlení.

Článek:

Dynamické řízení zátěže (DLM) je jedním z mnoha nástrojů inteligentního řízení spotřeby energie. Zajišťuje, aby dostupný výkon byl rovnoměrně rozložen mezi všechny současně nabíjené elektromobily.

Článek:

Spotový trh je dnes velmi diskutované téma, ale jak se k obchodování dostat? Vyplatí se to? A co se stane, když se cena elektřiny "utrhne". Na vše pro vás máme odpověď.

Článek:

Pokud jste majitelem fotovoltaické elektrárny nebo uvažujete o jejím pořízení, jistě vás zajímá, jak efektivně využít výrobu elektřiny a maximalizovat své úspory.

Článek:

Nárůst cen energií v roce 2024 zasáhne především podniky, které jsou závislé na silové elektřině a jiných energetických zdrojích. Jak s energiemi efektivně nakládat?

Článek:

Ministerstvo životního prostředí oznámilo novou vlnu změn v dotačních podmínkách pro program Nová Zelená Úsporám, který má za cíl podporovat úsporná opatření a udržitelnost domácností.

Článek:

Vzhledem k tomu, že stále více lidí dává přednost elektromobilem před klasickými automobily se spalovacím motorem, nabíjecí infrastruktura otevírá zajímavé příležitosti.

Článek:

Dnes se podíváme na vývoj cen elektřiny od roku 2022, následně rozebereme prognózu cen elektřiny pro rok 2024.

Článek:

Díky opatřením Evropské unie v rámci Zelené dohody zažívá trh s elektromobily rozmach. Stíhá tento trend i infrastruktura nabíjecích stanic, nebo spíš zaostává?

Článek:

Scénář nulových emisí do roku 2050 (NZE) představuje normativní plán pro globální energetický sektor, s cílem dosáhnout nulových emisí CO2 do roku 2050.

Článek:

S elektromobilem daleko nedojedu, nebudu mít kde nabíjet, elektromobil se dlouho nabíjí... na tyto a další mýty se dnes podíváme.

Článek:

TeltoCharge přináší skvělé řešení pro nabíjení elektromobilů, podporuje solární nabíjení i dynamické řízení výkonu. S naším energetickým managementem od Loxone jsme navíc schopni nabíjecí stanici řídit.

Článek:

Budeme prezentovat inovativní nabíjecí stanici TeltoCharge a koncept energetického managementu. Budeme se těšit právě na vás!

Článek:

I nabití elektromobilu vás něco bude stát, a kolik to bude s vlastní nabíjecí stanicí a jak spotřebu energie co nejvíce snížit vám dnes ukážeme.

Článek:

V tomto článku si upřesníme podmínky dotace na wallbox od NZÚ a jaké nabíjecí stanice podmínky dotačního programu splňují.

Článek:

Koncern Daimler Truck představuje revoluční novinku na trhu nákladní dopravy. Nový model eActros 600 se stane symbolem elektrických tahačů a bude mít kapacitu akumulátorů přesahující 600 kWh

Článek:

Elektromobily se staly středem pozornosti v současném automobilovém průmyslu. Ovšem stále existuje mnoho mýtů a dezinformací, na které se dnes zaměříme.

Článek:

Obavy z toho, že by baterie mohla být nejen drahá na výměnu, ale také rychle ztrácet svou kapacitu, jsou často diskutovaným tématem. Nicméně, skutečnost je mnohem příznivější, než by se mohlo zdát.

Článek:

Nyní si můžete zakoupit jednu nabíječku s možností měnit přední desku podle svých aktuálních preferencí!

Článek:

Integrace nabíječky na elektromobil s fotovoltaickou elektrárnou, jak to vlastně funguje?

Článek:

Elektrická vozidla se stávájí trendem. Jaké jsou predikce pro vývoj prodeje? Studie ukazují následovné: očekáváme vysoký narůst a to až o 35 %.