Pro koho je dotace určená, jaké jsou podmínky pro její získání a podporovaný výkon FVE.
Evropa má ambiciózní cíl stát se do roku 2050 klimaticky neutrálním kontinentem. Evropská komise předkládá nové legislativní návrhy k dosažení tohoto cíle.
Elektroinstalace v novostavbě je jedním z nejdůležitějších prvků, který zásadně ovlivňuje pohodlí a bezpečnost bydlení.
Přestože elektromobily stále tvoří jen malé procento mezi ojetinami v Česku, jejich počet na inzertních portálech se zvyšuje každý měsíc, a to výrazně snižuje jejich ceny.
Jednou z klíčových otázek, kterou si potenciální uživatelé kladou, je, zda se vyplatí investovat do fotovoltaického systému bez baterie nebo s baterií.
Již od 1.7.2024 je podle novely energetického zákona Lex OZE II povoleno komunitní sdílení elektřiny napříč celou Českou republikou.
Investice do fotovoltaické elektrárny (FVE) je výborným způsobem, jak zvýšit energetickou soběstačnost a snížit náklady na elektřinu.
Je důležité, aby všechny sektory přijmuli dekarbonizaci a snížili tak své emise CO2. Jaká jsou nejnovější opatření přijatá Evropskou unií k urychlení tohoto přechodu?
Fotovoltaické systémy vyrábějí nejvíce energie v době, kdy nikdo není doma. To vede k přebytkům energie, které je třeba inteligentně řídit a směrovat správným směrem.
Se vzrůstajícím počtem elektromobilů na silnicích se zvyšuje i spotřeba elektrické energie, což může vést k přetížení sítě rodinného domu nebo i třeba obchodního střediska. Pokud však zkombinujete elektromobil s nabíjecí stanicí, který dokáže spotřebu elektřiny optimalizovat, máte vyhráno.
S nárůstem počtu domácností vybavených fotovoltaickými elektrárnami (FVE) se stále více lidí setkává s problémem přebytků vyrobené elektřiny, zejména v letních měsících, kdy je výroba energie na vrcholu a spotřeba může být minimální.
Evropský parlament rozhodl, že fotovoltaické elektrárny budou od roku 2025 povinné na všech nových komerčních a veřejných budovách. Od roku 2029 pak budou muset mít fotovoltaiku i všechny nově postavené rodinné domy.
V roce 2023 Česká republika zažila velký boom, který se týkal zejména podpory ve formě dotací na pořízení tepelného čerpadla. Rokem 2024 se otevřela nová kapitola energetického sektoru, která s sebou přinesla nečekané komplikace.
Samotná otázka, kolik kilometrů může elektromobil ujet na jedno nabití, se stala jedním z klíčových faktorů pro mnoho lidí při rozhodování o přechodu na elektromobilitu.
Technologie se neustále vyvíjí a elektromobily se stávají stále populárnější pro mnoho lidí. Jednou z inovativních myšlenek je možnost nabíjení elektromobilů čistě z energie fotovoltaické elektrárny.
Již tento týden se otevřou brány k jedinečné příležitosti zažít všechny naše inovativní technologie přímo na vlastní kůži. Ve spolupráci s firmou HT Wood představíme moderní koncept chytrého a soběstačného bydlení.
Dynamické řízení zátěže (DLM) je jedním z mnoha nástrojů inteligentního řízení spotřeby energie. Zajišťuje, aby dostupný výkon byl rovnoměrně rozložen mezi všechny současně nabíjené elektromobily.
Spotový trh je dnes velmi diskutované téma, ale jak se k obchodování dostat? Vyplatí se to? A co se stane, když se cena elektřiny "utrhne". Na vše pro vás máme odpověď.
Pokud jste majitelem fotovoltaické elektrárny nebo uvažujete o jejím pořízení, jistě vás zajímá, jak efektivně využít výrobu elektřiny a maximalizovat své úspory.
Nárůst cen energií v roce 2024 zasáhne především podniky, které jsou závislé na silové elektřině a jiných energetických zdrojích. Jak s energiemi efektivně nakládat?
Ministerstvo životního prostředí oznámilo novou vlnu změn v dotačních podmínkách pro program Nová Zelená Úsporám, který má za cíl podporovat úsporná opatření a udržitelnost domácností.
Vzhledem k tomu, že stále více lidí dává přednost elektromobilem před klasickými automobily se spalovacím motorem, nabíjecí infrastruktura otevírá zajímavé příležitosti.
Dnes se podíváme na vývoj cen elektřiny od roku 2022, následně rozebereme prognózu cen elektřiny pro rok 2024.
Díky opatřením Evropské unie v rámci Zelené dohody zažívá trh s elektromobily rozmach. Stíhá tento trend i infrastruktura nabíjecích stanic, nebo spíš zaostává?
Scénář nulových emisí do roku 2050 (NZE) představuje normativní plán pro globální energetický sektor, s cílem dosáhnout nulových emisí CO2 do roku 2050.
S elektromobilem daleko nedojedu, nebudu mít kde nabíjet, elektromobil se dlouho nabíjí... na tyto a další mýty se dnes podíváme.
TeltoCharge přináší skvělé řešení pro nabíjení elektromobilů, podporuje solární nabíjení i dynamické řízení výkonu. S naším energetickým managementem od Loxone jsme navíc schopni nabíjecí stanici řídit.
Budeme prezentovat inovativní nabíjecí stanici TeltoCharge a koncept energetického managementu. Budeme se těšit právě na vás!
I nabití elektromobilu vás něco bude stát, a kolik to bude s vlastní nabíjecí stanicí a jak spotřebu energie co nejvíce snížit vám dnes ukážeme.
V tomto článku si upřesníme podmínky dotace na wallbox od NZÚ a jaké nabíjecí stanice podmínky dotačního programu splňují.
Koncern Daimler Truck představuje revoluční novinku na trhu nákladní dopravy. Nový model eActros 600 se stane symbolem elektrických tahačů a bude mít kapacitu akumulátorů přesahující 600 kWh
Elektromobily se staly středem pozornosti v současném automobilovém průmyslu. Ovšem stále existuje mnoho mýtů a dezinformací, na které se dnes zaměříme.
Obavy z toho, že by baterie mohla být nejen drahá na výměnu, ale také rychle ztrácet svou kapacitu, jsou často diskutovaným tématem. Nicméně, skutečnost je mnohem příznivější, než by se mohlo zdát.
Nyní si můžete zakoupit jednu nabíječku s možností měnit přední desku podle svých aktuálních preferencí!
Přetížení sítě? To už se vám nestane.
Integrace nabíječky na elektromobil s fotovoltaickou elektrárnou, jak to vlastně funguje?
Elektrická vozidla se stávájí trendem. Jaké jsou predikce pro vývoj prodeje? Studie ukazují následovné: očekáváme vysoký narůst a to až o 35 %.